کارخانه‌ها، ماشین‌آلات و تجهیزات یکی از حیاتی‌ترین و موثرترین منابع برای یک شرکت عمرانی می‌باشند و یکی از شروط لازمه برای تکمیل به‌موقع پروژه‌های عمرانی می‌باشند. کارخانه‌ها، ماشین‌آلات و تجهیزات یکی از مهمترین سرمایه‌گذاری‌های بلندمدتی است که یک شرکت عمرانی انجام می‌دهد. هزینه‌های مربوط به ماشین‌آلات و تجهیزات تاثیر عمده‌ای بر ترازنامه شرکت دارند.

در همان سال‌های اولیه تاسیس شرکت، باتوجه‌به تعداد قابل‌توجه ماشین‌آلات و تجهیزات و با درنظر‌گرفتن موارد فوق، تصمیم گرفتیم یک واحد تخصصی ماشین‌آلات و تجهیزات برای مدیریت ناوگان رو‌به‌رشد شرکت تاسیس نماییم.

به منظور مدیریت موثر، تضمین حداکثر سود با حداقل هزینه و ارائه خدمات با بالاترین کیفیت، واحد ماشین‌آلات و تجهیزات موارد زیر را در نظر می‌گیرد:
۱. انتخاب ماشین‌آلات و تجهیزات و تعداد موردنیاز هر یک از آنها برای پروژه یا پروژه‌های معین.
۲. برای هر پروژه، کدام انتخاب، منطقی‌تر و سودمندتر است؟ مالکیت، اجاره کوتاه‌مدت یا اجاره بلند‌مدت ماشین‌آلات و تجهیزات موردنیاز.
۳. برنامه‌ریزی برای اینکه کدام ماشین‌آلات و تجهیزات در کدام کارگاه، در چه زمانی و برای چه مدتی مورد استفاده قرار گیرند.
۴. در‌نظر‌گرفتن هزینه‌های حمل‌و‌نقل و عملیات، در هنگام مواجه‌شدن با پروژه‌های متعدد همزمان، و نیز ارائه برنامه زمان‌بندی برای آنها.
۵. تعمیر و نگهداری پیشگیرانه ماشین‌آلات و تجهیزات که می‌تواند به صرفه‌جویی زیادی در زمان و هزینه‌ها و نیز کاهش زمان تاخیر در اتمام پروژه‌ها بیانجامد.

واحد ماشین‌آلات و تجهیزات به‌طور مستمر ناوگان را مورد ارزیابی و بازرسی قرار می‌دهد تا مشخص نماید که آیا:
– ماشین‌آلات و تجهیزات جدیدی باید به ناوگان اضافه شوند.
– تجهیزات یا هر یک از قطعات آنها نیاز به تعویض دارند.
– ماشین‌آلات و تجهیزاتی که کم مورد استفاده قرار می‌گیرند یا معیوب هستند، بایستی اوراق شده یا فروخته شوند و البته چه زمانی این فرآیندها بایستی صورت پذیرند.

در تمام طول مدت پروژه، بخش مرکزی واحد ماشین‌آلات و تجهیزات، از طریق بازدید و بازرسی کارشناسان مقیم خود در پروژه، میزان عملکرد و دردسترس بودن ماشین‌آلات و تجهیزات را زیرنظر دارد. کارشناسان بخش ماشین‌آلات و تجهیزات، باتجربه، ماهر و بسیار باصلاحیت هستند. واحد ماشین‌آلات و تجهیزات، از فناوری‌های بسیار پیشرفته و مدرن فناوری اطلاعات برای جمع‌آوری، تجزیه و تحلیل و پردازش اطلاعات به‌منظور دستیابی به دقیق‌ترین نتایج و بهترین عملکرد استفاده می‌نماید.

شایان ذکر است که مدیریت کارخانه‌ ساخت شرکت نشا نیز دارای دپارتمانی جداگانه است که وظیفه ارائه کلیه خدمات در مورد کارخانه‌ ساخت اسکلت فلزی  این شرکت را بر عهده دارد.

 

تاور کرین

1 دستگاه

بلدوزر

1 دستگاه

بچینگ

3 کارخانه

لودر

4 دستگاه

بکهو لودر

3 دستگاه

بیل مکانیکی چرخ زنجیری

2 دستگاه

گریدر

1 دستگاه

غلطک ویبره خاک

2 دستگاه

فینیشر

1 دستگاه

پمپ بتن

1 دستگاه

تراک میکسر

2 دستگاه

جرثقیل

2 دستگاه

کمپرسی و کامیون

3 دستگاه

تراکتور

3 دستگاه

دیزل ژنراتور

11 دستگاه

موتور جوش

32 دستگاه
X